Deneme Veritabanları


Hakkında :

Biyografi, Edebiyat ve Edebiyat Çalışmaları, Kurgu (Roman) ve ilgili Öğeler, Toplum ve Sosyal Bilimler, Çocuklar; Gençler ve Eğitici, Felsefe ve Din, Tarih ve Arkeoloji Ekonomi, Finans, İşletme ve Yönetim, Sanatlar, Tıp ve Hemşirelik, Matematik ve Bilim, Sağlık, İlişkiler ve Kişisel Gelişim, Teknoloji, Mühendislik, Tarım, Referans, Bilgi ve Disiplinerarası Konular, Yaşam Tarzı, Hobi ve Eğlence, Yer Bilimleri, Coğrafya, Çevre ve Planlama, Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojisi, Dil ve Dilbilim, Spor ve Aktif Açıkhava Etkinlikleri, Çizgi Romanlar, Karikatür ve Kitapları, Hukuk   vb. konularda  ülkemizin çeşitli yayınevlerinden derlenen  2300' den fazla kitap ve dergi içermektedir.

Kullanıcılar, platformdaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir, kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

 

Erişim Adresi:http://sayisalkitap.qulto.eu/#/home

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 13 Kasım 2019 - 13 Aralık 2019

 Hakkında:

Hukuki araştırmalarınızı en kısa zamanda sonuçlandırır,

Tek kaynaktan en kapsamlı bilgiye ulaştırır,

Öncelik ve tercihlerinize göre kişiselleştirebilir,

Türkiye' nin önde gelen hukuk büroları ile beraber geliştirilmiştir,

Üniversitelerimizin Hukuk, Vergi, Ticaret ve Finans, İş ve Sosyal Güvenlik, Gıda, Çevre, Turizm, Dış Ticaret bölümlerinin derslerinde kaynak olarak yararlanılmaktadır.

İçerik : Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi, Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı, Hukuk İçtihat ve T.C. Külliyatı, Vergi Mevzuatı, Yönetim Sistemleri Mevzuatı, Sektörel Mevzuat, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Ticaret ve Finans Mevzuatı

 

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 4 Kasım 2019 - 25 Aralık 2019

Erişim Adresi :https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/artvin-coruh-universitesi

 


 

                                                       

                     

 

Hakkında: 

Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; 

  • 22.000’den fazla makaleye, 
  •  650’den fazla dergiye, 
  •  400’den fazla kitaba, 
  • “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.),
  • Dilekçe ve belge örneklerine, 
  •  71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.

Kitap ve dergilere erişim için: www.legal.com.tr

Legalbank içtihat ve mevzuat programına erişim için: www.legalbank.net 

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30 Ekim 2019 - 30 Aralık 2019

 


HukukTürk Veritabanı

 

Hakkında : Veritabanında;  her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı (kanunlar, KHK’ler, tüzükler, yönetmelikler, bakanlar kurulu kararları, genelgeler), kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş tasnifli içtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları) yer almaktadır. Resmi Gazete, günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Türk Hukuk Bibliyografyası, dilekçe ve sözleşme örnekleri, hukuk sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) gibi faydalı servisler yer almaktadır.

 

Erişim adresi: www.HukukTurk.com

Kullanım Kılavuzu: https://www.artvin.edu.tr/uploads/kutuphane.artvin.edu.tr/userfiles/files/hukukT%C3%BCrk%20KIlavuz.pdf

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 15 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019

 


Hakkında : Kullanımı kolay arayüzü, özgün algoritmik yapısı ve geniş kapsamlı Türkçe ve İngilizce içeriğiyle benzerlik oranını belirlemede tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek bir yapıda tasarlanmıştır. intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.  

Erişim : Programı kullanmak isteyen araştırmacılarımız,  http://intihal.net adresinde yer alan BİREYSEL KAYIT bölümünden  "kurumsal e-posta adresi" ile  kayıt yaparak kendi hesabını oluşturabilir, kütüphanemizin bu kaydı sistem üzerinden onaylamasının   ardından  programa giriş yapabilirler. 

Kullanım Kılavuzu..

Erişim Başlangıç / Bitiş Tarihi:  1 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019

 

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz İçin: 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 04662151021  Dahili Tel: 45 00 mail: library@artvin.edu.tr / muhammetkizil@artvin.edu.tr