Deneme Veritabanları


Hakkında: Al Manhal eLibrary Veritabanı, özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır. Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

İçerik:

İslam Fıkıh: Mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam.

Siyasette İslam: İslam'ın diğer dinlerle, kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar.

Konulara göre özelleştirilmiş İslami ilimler koleksiyonu: İnanç, Kuran Bilimleri, Hadis Bilimleri, İslam Mezhepleri, Peygamber Biyografisi, İslam Felsefesi, İslam Ahlakı, İslam Kültürü ve İslam Tarihi, Arap Dili ve Edebiyatı.

Erişim Adresi: https://platform.almanhal.com

Erişim Başlangıç / Bitiş Tarihi:  1 Ekim 2019 - 15 Kasım 2019


Hakkında : Kullanımı kolay arayüzü, özgün algoritmik yapısı ve geniş kapsamlı Türkçe ve İngilizce içeriğiyle benzerlik oranını belirlemede tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek bir yapıda tasarlanmıştır. intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.  

Erişim : Programı kullanmak isteyen araştırmacılarımız,  http://intihal.net adresinde yer alan BİREYSEL KAYIT bölümünden  "kurumsal e-posta adresi" ile  kayıt yaparak kendi hesabını oluşturabilir, kütüphanemizin bu kaydı sistem üzerinden onaylamasının   ardından  programa giriş yapabilirler. 

Kullanım Kılavuzu..

Erişim Başlangıç / Bitiş Tarihi:  1 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz İçin

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Dahili Tel: 45 02 E-posta: o.cakmakci@artvin.edu.tr