Al Manhal eLibrary Veritabanı (İslam Araştırmaları Veritabanı) Deneme Erişimi

30 Ekim 2020, Cuma 189

Al Manhal eLibrary Veritabanı,  04 Aralık 2020 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

Hakkında: Al Manhal eLibrary Veritabanı, özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır. Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

İçerik:

İslam Fıkıh: Mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam.

Siyasette İslam: İslam'ın diğer dinlerle, kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar.

Konulara göre özelleştirilmiş İslami ilimler koleksiyonu: İnanç, Kuran Bilimleri, Hadis Bilimleri, İslam Mezhepleri, Peygamber Biyografisi, İslam Felsefesi, İslam Ahlakı, İslam Kültürü ve İslam Tarihi, Arap Dili ve Edebiyatı.

Erişim Adresi: https://platform.almanhal.com

 ***Deneme erişimli tüm kaynaklara  -erişim süresince-  kütüphane web sayfamızda yer alan  https://kutuphane.artvin.edu.tr/deneme-erisimli-veritabanlari  adresinden erişebilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz için: 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 04662151021  Dahili Tel: 45 00 mail: library@artvin.edu.tr / muhammetkizil@artvin.edu.tr