Eğitime Destek Amacıyla Covid-19 Sürecinde Ücretsiz Erişime Açılan Yerli/Yabancı Elektronik Kaynak ve Platform Hizmetleri

23 Mart 2020, Pazartesi 352

COVID-19  sebebiyle eğitimlere zorunlu olarak verilen ara sırasında kurum ve kullanıcılara destek olabilmek adına, bazı yerli ve yabancı firmaların bu süreçte ücretsiz olarak erişimimize sundukları kaynak ve hizmetlerle ilgili bilgi ve bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

 

ÜCRETSİZ ERİŞİME AÇILAN YERLİ KAYNAKLAR:

AkademikTV.com platformu ,2.000’den fazla bilimsel içerikli videoya ve alt yapı hizmetlerine bir ay boyunca boyunca ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Erişim Adresi: www.akademiktv.com


Legal Online veritabanı, Koronovirüs sebebiyle eğitime destek olmak amacıyla tüm içeriklerine 1,5 ay boyunca ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...

Erişim  Adresi: https://legal.com.tr/kitaplik  ve  https://legalbank.net/arama

 

ÜCRETSİZ ERİŞİME AÇILAN YABANCI KAYNAKLAR:

Kurumumuzun abonosi oluğu PressReader veritabanı, Covid-19 ve alınan tedbirler sebebiyle 7 gün olan uzaktan erişim süresini, kullanıcıların erişime devam etmesi amacıyla 60 güne uzatmıştır. PressReader gazete ve dergi veritabanına kayıt olduktan sonra 60 gün boyunca diledikleri yerden erişim sağlayabilmektedir. Kullanıcılar;  bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarından 120 ülkeden, 60 dilde, 7500+ günlük gazete ve magazine  ulaşabilir, Covid19 ile ilgili güncel haberleri PressReader’ın koleksiyonundan takip edebilirler.


Jstor veritabanı, 30 Haziran 2020 tarihine kadar Halk Sağlığı alanındaki koleksiyon içeriklerine ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Erişim Adresi: https://about.jstor.org/covid19/


JoVE video veritabanı, 15 Haziran 2020 tarihine kadar  JoVE Science Education içeriklerine ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...

Erişim Adresi: https://www.jove.com/access


Oxford University Press, COVID-19 sürecinde uzaktan eğitimle ilgi çeşitli kaynaklara ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...


UPTODATE veritabanı, COVID-19 sürecinde en son kanıta dayalı güncellemeleri arayan herkes için UpToDate'deki koronavirüs ile ilgili kaynaklara ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...


IGI Global Yayınevi, COVID-19 sürecinde COVID-19  ile ilgili  aşağıdaki bağlantıda verilen  akademik makale ve kitap bölümlerine ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...


Elsevier Yayınevi, COVID-19 sürecinde aşağıda bağlantı adresi verilen bazı kaynaklarına ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Erişim Adresi:  https://www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center


Accucoms veritabanı, COVID-19 sürecinde aşağıda bağlantı adresi verilen bazı kaynaklarına ücretsiz erişim imkanı sunacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...


International Coalition of Library Consortia (ICOLC) tarafından koronavirüs hakkında ücretsiz paylaşılan bir çok yayınevinin materyaline aşağıdaki link aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.

Link için lütfen tıklayınız . . . 

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz için:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 04662151021  Dahili Tel: 45 00 mail: library@artvin.edu.tr / muhammetkizil@artvin.edu.tr