Deneme Erişimli Veritabanları


Hakkında: Military Big Data; kara, deniz ve hava platformlarına yönelik yüksek hacimli ve çeşitli bilgiyi, ülke detaylarıyla birlikte en üst seviye doğruluk ve süratle kullanıcısına ulaştırarak; harekât, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, uluslararası ticaret, eğitim ve karar verme süreçlerinin tamamında katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Düzenli güncellemeler ve kullanıcı-sunucu iletişimini en yüksek düzeyde tutan güvenli algoritmasıyla Military Big Data, yaşayan ve sürekli genişleyen bir sistemdir.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

Kısa tanıtım videosu: https://youtu.be/eQNHGBkJ7xA

 

IP adreslerine tanımlı üyelik hesaplarına şu bilgilerle erişebilirsiniz:

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30.10.2020 - 20.11.2020


Hakkında: Al Manhal eLibrary Veritabanı, özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır. Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

İçerik:

İslam Fıkıh: Mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam.

Siyasette İslam: İslam'ın diğer dinlerle, kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar.

Konulara göre özelleştirilmiş İslami ilimler koleksiyonu: İnanç, Kuran Bilimleri, Hadis Bilimleri, İslam Mezhepleri, Peygamber Biyografisi, İslam Felsefesi, İslam Ahlakı, İslam Kültürü ve İslam Tarihi, Arap Dili ve Edebiyatı.

Erişim Adresi: https://platform.almanhal.com

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30.10.2020 - 04.12.2020


 

 

Hakkında: Üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veritabanıdır. Bilgisayar yazılımlarını, kişisel ve akademik gelişim eğitimlerini en az doktora derecesine sahip alan uzmanlarıyla ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. AKAGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler. AKAGEV tarafından sunulan altyapı, android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur. AKAGEV’de yer alan tüm eğitimler en az doktora derecesine sahip uzmanlar tarafından verilmektedir.

 

Üyelik işlemleri: Üniversitemiz personel ve öğrencileri, sadece "artvin.edu.tr" veya "ogrenci.artvin.edu.tr" uzantılı kurumsal e-posta adresleri ile platformun “üye ol” modülünde yer alan üyelik formunu bir defaya mahsus olarak doldurarak, girmiş oldukları kurumsal e-posta adreslerine otomatik olarak gelen doğrulama kodunu onayladıktan sonra belirlemiş oldukları kullanıcı adı ve şifre ile platforma (kurum içinden veya kurum dışından) giriş yapabilirler. Üye olurken bir sorun yaşanması durumunda Akagev sitesindeki "bize yazın" kısmından yardım alabilirsiniz. 

**Not:Ön lisans ve lisans öğrencilerine öğrenci numaraları ile otomatik e-posta hesabı açılmıştır. Henüz kurumsal e-posta adresi olmayan üniversitemiz yüksek lisans ve doktora öğrencileri https://selfservis.artvin.edu.tr/accountrequest/student/ adresinden kurumsal e-posta adresi başvurusu yapabilirler. 

 

Erişim Adresi: https://www.akagev.com/anasayfa

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 02.10.2020 - 01.12.2020


 

Erişim adresi : https://link.gale.com/apps/menu/grc?u=artvin   

Şifre (gerekli durumlar icin):  info

 

Hakkında :  Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete; tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır. 

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe arayüz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atıf araçları ve daha birçok özelliği ile kullanıcı dostu kitap platformudur.

 Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elşstiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

 

Academic OneFile+ General OneFile+ News

Tüm Bölümlerinize hitap eder(28.000 fazla dergi, gazete, magazin)

Archives Unbound

Tarih ve Uluslararası İlişkiler(326 Başlık)

GVRL Ebook

Tüm Bölümlerinize hitap eder

Literature Sources

Batı Dilleri ve Edebiyatı (İngiliz, Alman, Fransız, Rus, Bulgar, Yunan, vb)

 

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 02.10.2020 - 31.12.2020

 

 


 

 

Hakkında: Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (450 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (650 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.
Online Kütüphane erişim adresi: https://legal.com.tr/kitaplik

 

Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (23.000 +) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.
Legalbank erişim adresi : https://legalbank.net

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 24.09.2020 - 30.11.2020


DBpia Akademik e-Kaynak Veritabanı:

Hakkında:

 • Güney Kore'de yayımlanan periyodik kaynaklar
 • 2.500'den fazla dergi ve bildiri kitabı, 2,5 Milyon makale
 • 560.000 İngilizce özet, 270.000 İngilizce makale
 • SCIE, Scopus, vb. indeksli dergiler
 • Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Tıp, Tarım, Sanat ve Spor bölümleri
 • Tam metin arama
 • İngilizce ve Korece kullanıcı arayüzü

Erişm Adresi: http://www.dbpia.co.kr

Kullanım Kılavuzu:https://www.artvin.edu.tr/uploads/kutuphane.artvin.edu.tr/userfiles/files/DBpia_User%20Manual%20(ENG)%20(1).pdf

Eğitim Videosu:https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=ulmWrgQlAYk&feature=emb_logo 

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 18.05.2020 - 31.08.2020


 

KRpia Korenoloji Çalışmaları Veritabanı:

Hakkında:

 • Kore tarihi ve kültürü ile ilgili e-kaynaklar
 • Metin ve görsel içerikler
 • Tarih ve Coğrafya, Sanat, Edebiyat, Kültür, Doğa Bilimleri,
 • Sosyal Bilimler, Felsefe, Külliyatlar ve Sözlük bölümleri
 • Tam metin ve görsel arama

Erişm Adresi:  http://www.krpia.co.kr

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 18.05.2020 - 31.08.2020


Kafekültür Yayıncılık, Öteki Yayınevi ve Edebi Şeyler Yayınevi  içerisinden; Türk ve Dünya Edebiyatından (Dostoyevski, Kafka, London, Cibran gibi) önemli yazarların edebiyat eserlerine, felsefe ve sosyal bilimler alanındaki yapıtlara ve çocuk kitaplarına erişebilirsiniz.

Erişim Adresi:  www.sayisalkitap.com 

Erişim adımları için tıklayınız...

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 16.04.2020 - 15.05.2020


Hakkında: IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitap Kütüphanesi; mühendislik, enerji ve bilgisayar bilimlerinde ortaya çıkan konular hakkında en güncel bilgileri sunar. Her başlık, alandaki araştırma liderleri tarafından yazılan ve hakem değerlendirmesiyle onaylanan ortalama 150 sayfalık tek bir monograftan oluşur.

Özellikler ve faydalar:

• Her yıl 50+ yeni başlık eklenerek 525'in üzerinde başlığa erişim.

• Alanında uzmanlar tarafından kaleme alınan, gelişen teknolojiler hakkında en güncel bilgileri sağlar

• Scopus SJR'deki konuların ilk 10'unda çeşitli başlıklar bulunan yüksek kaliteli içerik

• Derin, güncel ders materyali ile ders kitaplarına ideal bir tamamlayıcı olarak hizmet eder

• En güncel konular; Derin Öğrenme, Robotik ve İnsan Bilgisayar Etkileşimi

Erişim Adresi: https://ieeexplore.ieee.org/xpl/nowpublishers

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 13.05.2020 - 30.06.2020


 

Islamic Studies & Arabic Literature Veritabanı

Hakkında: İslam araştırmaları ve Arap edebiyatında uzmanlaşmış yüzlerce e-kitap ve bildiri, dergiler, tezler ve Arapça, İngilizce, Fransızca uluslararası tezlerin Arapça değerlendirmelerini sunar.

e-Marefa İslami Ekonomi ve Finans Veri Bankası

Veri bankası,  37 ülkedeki 265 kurumdan on binlerce kayıt içeren entegre bir veri tabanıdır.

Online Türkçe Tanıtım ve Kullanım Sunumu: https://prezi.com/4ckg1zivg8ig/e-marefa-islamic-studies-and-arabic-literature-tantm-ve-genel-kullanm-sunumu/

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...

Erişim Adresi: https://search.emarefa.net

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 31/07/2020


 

 Akademik TV

Hakkında: AkademikTV.com platformu ,2.000’den fazla bilimsel içerikli video içermektedir. Hiçbir üyelik girişine gerek kalmadan erişilebilmektedir.

Erişim Adresi: www.akademiktv.com

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 17.03.2020 - 31.05.2020


Hakkında: AkademikSunum platformu, 10.000 akademik sunum içermektedir. Hiçbir üyelik girişine gerek kalmadan erişilebilmektedir.

Erişim Adresi: https://akademiksunum.com/

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30.04.2020 - 01.09.2020


Hakkında: Asos İndex‘de  1000+ dergi içeriği ve atıflarını içermektedir.  Hiçbir üyelik girişine gerek kalmadan erişilebilmektedir.

Erişim Adresi: https://asosindex.com.tr/index.jsp

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30.04.2020 - 01.09.2020


Hakkında: 200 ciltten fazla ,Dünya Felsefe Kongresi bildirilerine 1900 'lerden günümüze erişilebilmektedir. Çeşitli ülkelerde yayımlanmış farklı dillerdeki; dergi, seri, bildiri ve farklı türde kaynağa tam metin olarak erişilebilmektedir.

Erişim Adresi: https://www.pdcnet.org/devbundle

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 30.04.2020 - 01.09.2020
 

NOT: Erişim için ise öncelikle kullanıcı bireyler yukarıdaki link üzerinden bir hesap açmalı. Bunun için sayfanın  en altında bulunan "View Your Options" ile formu doldurup, hesap açarak devam edilmesi gerekiyor.


BOCLIPS,  eğitim amacıyla oluşturulmuş dünyanın en büyük video kütüphanesidir. 2 milyondan fazla telifi hazır videoyu bulut tabanlı tek bir platformda tutmaktadır. “İçinde bulunduğumuz koşullar sebebi” ile 30 Hazirana kadar ücretsiz video içeriği sunmaktadır. Aşağıdaki linkten kayıt olup, içeriğe erişmeniz mümkündür.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

 Boclips Hakkında

Tescilli algoritmalar, daha sonra bu videoları dünyadaki eğitim sağlayıcıları tarafından kullanılan müfredata ve kurslara entegre eder (eğitim yazılımı tasarımcıları, eğitmenler ve öğrenciler için uygun arama sonuçları sağlamak gibi). Öğrencilerin ve öğretmenlerin her yerde 40’tan fazla içerik üreticisinin ilgi çekici, eğitici videolarını arayabilmesi, izlemesi ve paylaşmasını sağlar. Öğrenciler ve öğretmenler ayrıca, ortak çalışma özelliklerinden yararlanabilir ve en sevdikleri içeriklerin oynatma listelerini başkalarıyla paylaşmak için hazırlayabilirler.

Tüm videolar eğitim için hak-hazır (rights-ready) lisanslama modeli ile lisanslanmıştır ve günlük olarak güncellenir - dolayısıyla karışıklık ve gecikme olmaz.

Özellikleri:

 • Dilediğiniz konu ve başlıklarda içerik sağlanabilmektedir.
 • Kullanıcı öneri ve görüşleri dikkate alınmaktadır.
 • Çoğunluğu İngilizce olmak üzere, Fransızca, Arapça, Çince ve İspanyolca gibi çeşitli dillerde içerik mevcuttur.
 • Videolara talep edildiği taktirde alt yazı eklenebilmektedir.
 • Talep edildiği taktirde yerel müfredat ve yerel içerik için çalışma yapılacaktır.
 • İngiliz ve Amerikan eğitim müfredatına göre bölümlendirme yapılmıştır.
 • Haber içerikleri (Bloomberg, Getty, Sky News, Sky News Arabia, AP, Xinhua News Agency and Reuters) günlük olarak güncellenmekte, diğer içeriklere ise haftalık olarak eklemeler yapılmaktadır.
 • Herhangi bir reklam uygulaması yoktur, site dışarısına yönlendirme yapılmamaktadır.
 • LMS (Eğitim Yönetim Sistemleri) ile entegrasyon imkanı vardır.

 


Hakkında: 350 adetten fazla derginin 11000’i aşkın sayısına https://dmags.net/ web sitesinden ya da iOS, Android platformlarından indireceğiniz dMags uygulaması üzerinden arşiv sayıları dahil tüm yayınlara erişim imkanı sunmaktadır.  dMags ile National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcıları üzerinden okuyabilirsiniz. Dergi ve erişilebilen arşiv sayısı dönemsel olarak artmaktadır. 

dMags ile dergilerin güncel ve arşiv sayılarına herhangi bir erişim kısıtlamasına maruz kalmadan, mekan ve zamandan bağımsız bir şekilde faydalanabilirsiniz. İndirme seçenekleri ile birlikte indirdiğiniz dergileri çevrim dışı olarak okuyabilirsiniz.

Erişim Adresi: https://dmags.net/ 

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 24.04.2020 - 31.05.2020

 


Hakkında : PNAS (Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America) dünyanın en saygın, çok disiplinli bilimsel seri yayınlarındandır. Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, bakış açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır. Etki Faktörü (2018): 9.58 .  Ayrıntılı Bilgi İçin...

Erişim Adresi: www.pnas.org

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 10.04.2020 - 31.05.2020


Hakkında : Bilgisayar bilimleri alanında çeyrek milyondan fazla kaynağa erişim sağlar.

Erişim Adresi: https://dl.acm.org/


 


 

 

Emerald Emerging Markets Case Studies hakkında: 

Emerald Emerging Markets Case Studies – EEMCS (Vaka çalışmaları), işletme ve yönetim bilimlerinde öğrencilerin olayları öngörebilme becerisini, analiz yeteneğini ve karar alma sürecini geliştirmesi açısından tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Gerçek olaylara dayanan çalışmalar sırasında öğrenciler aktif rol alarak, olayı kavrama ve karşılaştıkları sorunları çözme ile ilgili becerilerini geliştirirler. İçerik olarak daha çok gelişmekte olan ekonomilere odaklanmaktadır. Tamamı hakem görüşünden geçmiş ve sınıf ortamında test edilmiş 800’den fazla vaka çalışması, tam metin olarak erişime sunulmaktadır ve Emerald’ın kendi yayınlarıdır.  

 

Erişim Adresihttps://www.emerald.com/insight/search?q=journal-id%3AEEMCS

Erişim Başlangıç/Bitiş Tarihi: 17.02.2020 - 30.06.2020

 


 

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz için:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 04662151021  Dahili Tel: 45 00 mail: library@artvin.edu.tr / muhammetkizil@artvin.edu.tr