Yazarlar İçin Bilgiler


EndNote yazılımına ait Manuscript Matcher (dergi eşleştirme) özelliği, Web of Science'ın tüm içerik ve kapsamından yararlanarak, size makalenizi yayımlamak için en uygun dergileri önermektedir. Manuscript Matcher özelliğini kullanabilmek için web sayfamızda bulunan EndNote yazılımını bilgisayaranıza indirebilir veya Web of Science veri tabanı arayüzünden  oturum açabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...


Belirli bir dergiyi veya yayıncıyı bu web sayfasından tarayarak, her bir yayıncıya ait telif hakları anlaşmalarına ve yazar haklarına ait bilgilere  erişebilirsiniz.


DergiPark

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından Eylül 2013 tarihinden itibaren yürütülmeye başlanan DergiPark Projesi ile ulusal akademik dergilerin kalitesini ve uluslararası etkisini artırmak amacıyla elektronik ortamda bir dergi yönetim sistemi kurulmuş ve dergi barındırma hizmeti verilmeye başlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...


 

 

ULAKBİM tarafından oluşturulmakta olan TR Dizin; Sağlık Bilimleri (Tıp), Mühendislik ve Temel Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri ve Hukuk olmak üzere beş ayrı temel konu alanındadır.TR Dizin’in içeriğini oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak belirlenmektedir.

 


 

 
 
AuthorMapper, yazarların harita üzerinde bulundukları yerleri göstererek bilimsel araştırmaların yönlendirici haritasını çıkarmaya çalışan ücretsiz kullanıma sunulan online bir kaynaktır. Bu kaynak ile kendi alanınızda çalışan diğer uzmanları bulabailir, çalışmanızla ilgili bilimsel araştırmaları görebilirsiniz.