Military Big Data Veritabanı Erişimi

06 Mart 2024, Çarşamba 107

Değerli Araştırmacılarımız,

Military Big Data Veritabanı, TÜBİTAK EKUAL (Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı) kapsamında  05.03.2024 tarihinden itibaren üniversitimizin erişimine açılmıştır. İlgili veritabanına ve kullanım kılavuzuna, kütüphanemiz web sayfasında yer alan "Online Veritabanları" menüsünden erişebilirsiniz. 

Not: Sistemde login butonuna tıklandıktan sonra sayfanın solunda yer alan IP Login panelini aktif etmek için gizlilik sözleşmesini kabul ediniz. Tüm IP bilgileri yayıncıya iletilmiş olup erişim tarihinden önce aktif olacaktır.

Military Big Data; kara, deniz ve hava platformları ile bunların kullandığı silah sistemleri ve mühimmatlara yönelik yüksek hacimli ve çeşitli bilgiyi, ülke detaylarıyla birlikte en üst seviye doğruluk ve süratle kullanıcısına ulaştırarak; harekât, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, eğitim ve karar verme süreçlerinin tamamında katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Military Big Data ayrıca; ülkeler, bölgeler ve kıtalar düzeyinde envanter ve kabiliyet temelli karşılaştırmalı analiz imkanı sunarak kullanıcılarına büyük resim üzerinde durumsal farkındalık sağlar. Ülkeler bazında VDAM (Vazife, Düşman, Arazi, Mevcut Kuvvetler) metodolojisi kullanılarak hazırlanan raporlarla ilgi alanına özel bilgi sunan portal, aynı zamanda küresel savunma sanayi temsilcileri alanında geniş bir portföy içermektedir. 

 

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz için:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 04662151021  Dahili Tel: 45 00 mail: [email protected][email protected]