PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı

18 Haziran 2019, Salı 76

 

Abonesi olduğumuz PressReader Gazete/Dergi  Veritabanı ile her gün 100 ülkeden, 60 dilde, 7500'in  üzerinde günlük gazeteye ve magazine tam sayfa orijinal  baskısıyla; bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan erişebilirsiniz. Ayrıca veritabanına kampüs dışında da mobil cihazınız ile 7 gün boyunca kesintisiz erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim ile ilgili detaylar aşağıda bilginize sunulmaktadır.
 

Mobil kullanım kılavuzuhttp://geminibilgi.com.tr/images/userfiles/PressReader_mobil_kullanim.pdf

Mobil cihazınız ile uzaktan erişim için izlenecek adımlar;
* Mobil cihazınıza "PressReader" isimli aplikasyonu yükledikten sonra öncelikle kendinize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz. (aplikasyon mağazanızdan "PressReader" şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz)
* Kampüs Wi-Fi ağından internete 1 defa bağlandıktan sonra cihazınız otomatik olarak 7 gün boyunca yetkilendirilecektir.
* Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışında da 7 gün boyunca PressReader veritabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.
* 7 gün sonunda tekrar kampüs Wi-Fi alanına girildiğinde erişim yetkisi otomatik olarak 7 gün daha uzatılacaktır.


Kolay kullanım kılavuzu:  PressReader Quick Start Guide<https://care.pressreader.com/hc/en-us/articles/202547739-Quick-Start-Guide>

Video kullanım kılavuzu :   PressReader 'How To' Video Playlist<https://www.youtube.com/playlist?list=PLkODewQQvOerp3ppTwTUL_ArgmM15L3JM>

Bazı dergi ve gazetelerin doğrudan erişim linkleri:

Atlas  http://www.pressreader.com/turkey/atlas

Betonart http://www.pressreader.com/turkey/betonart

Arredemanto Mimarlik http://www.pressreader.com/turkey/arredamento-mimarlik

Start Up http://www.pressreader.com/turkey/start-up

Photoline http://www.pressreader.com/turkey/photoline

Ekonomist http://www.pressreader.com/turkey/ekonomist

Capital http://www.pressreader.com/turkey/capital-turkey

Auto Show http://www.pressreader.com/turkey/auto-show

Popular Science http://www.pressreader.com/turkey/popular-science-turkey

Milliyet http://www.pressreader.com/turkey/milliyet

Sabah http://www.pressreader.com/turkey/sabah

Hurriyet - http://www.pressreader.com/turkey/hurriyet-print-edition

Chip http://www.pressreader.com/turkey/chip

BBC History Magazine http://www.pressreader.com/uk/bbc-history-magazine

BBC Music Magazine http://www.pressreader.com/uk/bbc-music-magazine

Bloomberg Businessweek (Asya)  http://www.pressreader.com/australia/bloomberg-businessweek-asia

Bloomberg Businessweek (Avrupa)http://www.pressreader.com/bahrain/bloomberg-businessweek-europe

Bloomberg Businessweek (Kuzey America) http://www.pressreader.com/canada/bloomberg-businessweek-north-america

Newsweek http://www.pressreader.com/usa/newsweek

Newsweek Middle East http://www.pressreader.com/uae/newsweek-middle-east

Amateur Photographer http://www.pressreader.com/uk/amateur-photographer

The Guardian http://www.pressreader.com/uk/the-guardian

Total Guitar http://www.pressreader.com/australia/total-guitar

USA TODAY International Edition http://www.pressreader.com/usa/usa-today-international-edition

 

Detaylı Bilgi ve Önerileriniz İçin:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Dahili Tel: 45 02  e-posta : o.cakmakci@artvin.edu.tr